Životopis

  • Po studiu na obchodní akademii  v Praze pokračovala, Olga Švárová - Vlachová, studiem flétny na Konzervatoři v Plzni ve třídě paní profesorky Jany Brejchové-Pastrňákové (2001 - 2007). Během studií absolvovala pravidelně kurzy u profesora Pražské konzervatoře, Miroslava Malotína, kurzy u profesorky Julie Branné, profesora Hansgeorga Schmeisera, Raffaela Trevissaniho a dalších.
  • Během studia na konzervatoři působila v pražském akordeonovém poloprofesionálním souboru Václava Třešňáka, Dalibor. Dále pak v plzeňské, tehdy doometalové kapele Spice jam group. Hrála také se středověkým souborem Flagranc s nynějším názvem Rebule. Hostovala v Hudbě 35. pěšího pluku Plzeň a v souboru staré hudby Musica Bohemica v Praze. Po studiu působila jako členka středověké kapely Euphorica, Folk-rockové kapely Zdroj Zvuku, v Duu Sfumatura s kytaristou Pavlem Cuchalem, dále ve flamenkovém tanečně-hudebním seskupením Caminando. Hostovala v Kubánské kapele Son Caliente, v pražské kapele hrající latinsko-americkou hudbu, Dos Cubanas a La Múzika, zaměřenou na flamenco a latinu.
  • Nyní je členem Tria Pragensis, Dua Cover Me, DuoMO, Tria Trigemmy, Dua flétna, kytara. Je pedagožkou na Základní umělecké škole Štefánikova v Praze, kde učí hru na zobcové flétny a flétnu příčnou. Mimo jiné se věnuje hře na dobové nástroje, jakými jsou šalmaje a šalimo.
  • Během čtrnáctileté pedagogické praxe dosáhla řada jejích studentů úspěchů v soutěžích ZUŠ v oboru hry na flétny. 
  • Mezi její zájmy patří také standardní, latinsko-americké tance a flamenco (tanec,flétna), skladba, zpěv, výtvarné umění, architektura, film, cestování, sport (sjezdové lyžování, běžky, in-line bruslení, jízda na kole, plavání...),  účesy společenské, svatební i na denní nošení, háčkování, ....